Mini audit

Na začátku spolupráce  si potenciálního klienta "proklepnu". Projdu web, stopu na sociálních sítích, dostupné vizuály, HR politiku a prezentaci všeobecně. Následně navrhnu vhodná řešení a  doplnění, které zasílám klientovi ke zvážení.

Osobní nebo online schůzka

Pokud se mé návrhy klientovi líbí a vidí v nich potenciál, proběhne osobní, nebo online schůzka. Kde debatujeme tyto návrhy a ostatní témata, která klienta zajímají a jsou pro něj důležitá.  Debatujeme také systém schvalování, kompetence, pravidelné  porady, reporting a fakturaci.

Pravidelné porady

Velmi důležité jsou při mé práci pravidelné, pevně stanovené porady - stejný den, stejná hodina, pravidelná setkání. Zde prezentujeme konkrétní kroky a návrhy. Probíhá i schvalování a doplňování. Být v centru dění je velmi důležité a je velmi málo klientů, kteří jsou natolik zodpovědní, aby toto dokázali dodržovat. Na porady se snažím býti maximálně připravený, abychom se "nezdržovali"...

Práce mimo firmu

U některých klientů dokonce docházím do firmy jako standardní zaměstnanec, abych byl v centru dění. Pokud nejsem přítomen pracuji pro klienta bez omezení času v rámci dohodnutých podmínek. Z mobilu, mailu, skype, či jiný  komunikátor. Většinu dne jsem k zastižení. A velmi  rád pracuji v noci, kdy okolí spí. V  případě důležitých  úkolů a úkonů není pro mě problém pracovat po dohodě i o víkendech, či svátcích.

Odměna

S většinou klientů spolupracuji řadu let a nesnažím se  získávat zakázky za každou cenu. Mnohem důležitější jsou pro mě ty správné vazby a to, že to  prostě funguje. Proto většinu jednorázových  akcí a aktivit odmítám a soustředím se na velmi dobré vytipování firem, se kterými pracuji. Většinou pracuji paušálně, abych nemusel počítat čas strávený na projektu, ale umím také velmi dobře spočítat  dobu, kterou si následně fakturuji. Ke každému projektu dodávám podrobně rozepsanou přílohu, aby bylo jasné co se udělalo a neudělalo...